Pożar budynku gospodarczego – Gmina Suwałki

9 grudnia 2020 roku, o godzinie 14.24 dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku (istniało prawdopodobieństwo że jest to budynek mieszkalny) w miejscowości Zielone Drugie.
Do działań natychmiast zadysponowano 3 zastępy wraz z podnośnikiem hydraulicznym oraz grupę operacyjną z JRG Nr 1 w Suwałkach. Następnie do akcji skierowano OSP w Raczkach, Wychodnym oraz ciężki samochód ratowniczo gaśniczy z JRG Nr 2.
Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze budynku gospodarczego. W trakcie dalszego rozpoznania ustalono, iż na dolnym i górnym poziomie obiektu znajduje się słoma. Działania straży pożarnej w pierwszej fazie akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energii elektrycznej, sprawdzeniu czy nie ma osób poszkodowanych, podaniu z zewnątrz dwóch prądów gaśniczych na palący się obiekt oraz jednego prądu w obronie przylegającego budynku. Po dojechaniu kolejnych zastępów podano dwa dodatkowe prądy gaśnicze, a gdy zlokalizowano pożar, przystąpiono do częściowej rozbiórki pokrycia dachowego celem oddymienia oraz dogaszenia pogorzeliska. Zaopatrzenie wodne zorganizowano z pobliskiego hydrantu.

Opracowanie: bryg. Kazimierz Golubiewski, KM PSP w Suwałkach.
Zdjęcia: st. kpt. Michał Poradowski, KM PSP w Suwałkach.