Tragiczny finał poszukiwań w powiecie suwalskim

W dniach 12 – 13 października 2020 r. służby ratownicze powiatu suwalskiego i podmioty współdziałające prowadziły w okolicy miejscowości Okuniowiec, Huta, Krzywe, Leszczewo poszukiwania mężczyzny, który wyszedł z domu i nie powrócił.
Zgłoszenie o zaginionej osobie dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach otrzymał tuż przed godziną 20. Po kilku godzinach poszukiwań ze względu na porę nocną, duży obszar leśny i opady atmosferyczne działania zostały zawieszone do dnia następnego.
13 października b. r. w godzinach porannych wznowiono akcję poszukiwawczą z udziałem większej ilości ratowników i sprzętu. Tak jak w dniu poprzednim, działania utrudniały opady deszczu, uniemożliwiając użycie bezzałogowego statku powietrznego. Po zlokalizowaniu osoby poszkodowanej, lekarz stwierdził zgon.
W dwudniowych poszukiwaniach zaangażowani byli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach; druhowie z OSP w Nowej Wsi, Płocicznie, Sobolewie, Kaletniku
i Potaszni; funkcjonariusze Policji w Suwałkach, żołnierze WOT, pracownicy Wigierskiego Parku Narodowego, załoga LPR, strażnicy Straży Miejskiej i ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. Łącznie 118 osób i 28 pojazdów w tym 2 quady.

Opracowanie: bryg. Kazimierz Golubiewski, KM PSP w Suwałkach,
Zdjęcia: KM PSP w Suwałkach, KMP w Suwałkach.