Pożar budynku gospodarczego – powiat suwalski

12 maja 2019 roku, około godziny 09.50 dyżury Stanowiska Kierowania KM PSP w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Kolonia Przerośl.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem całkowicie objęta jest murowana stodoła kryta eternitem oraz zagrożony jest przyległy do niej  budynek obory. W obiekcie znajdowało się 9 sztuk bydła, które właściciel wyprowadził na zewnątrz. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w natarciu na pożar oraz 2 prądów w obronie przyległego budynku. Zaopatrzenie wodne zorganizowano poprzez dowożenie wody z sieci hydrantowej oraz pobliskiej rzeki. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania oraz rozbiórki konstrukcji budowlanej, podczas której wykorzystano ciągnik rolniczy. W wyniku podjętych działań gaśniczych nie dopuszczono do rozprzestrzenienia  się ognia na sąsiedni obiekt.

W działaniach ratowniczych uczestniczyło 3 zastępy PSP oraz 4 OSP z Przerośli, Pawłówki i Filipowa, łącznie 26 ratowników.

Opracowanie: bryg. Kazimierz Golubiewski, KM PSP w Suwałkach.

Zdjęcia: KM PSP w Suwałkach.