Pożar budynku gospodarczego w powiecie suwalskim

19 kwietnia 2019 roku około godziny 13.30, dyżury stanowiska kierowania KM PSP w Suwałkach otrzymał informację  o pożarze stodoły w miejscowości Pobondzie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pali się stodoła o konstrukcji drewnianej, pokrytej blachą oraz trawa wokół obiektu, ponadto bezpośrednio zagrożony pożarem jest budynek mieszkalny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozwinięciu trzech linii gaśniczych i podaniu ich na palący się budynek gospodarczy oraz suchą trawę, a także w obronie domu jednorodzinnego murowanego krytego blachą. Wraz z dojazdem kolejnych jednostek zorganizowano punkt poboru wody z pobliskiej rzeki, przy użyciu dwóch pomp pływających. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcyjnych w celu dogaszenia pojedynczych ognisk pożaru.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy PSP oraz 4 jednostki OSP z Rutki – Tartak, Jeleniewa, Wiżajn i Smolnik. Łącznie 36 ratowników.

 

Opracowanie: mł. bryg. Kazimierz Golubiewski, KM PSP w Suwałkach.

Zdjęcia: sekc. Daniel Leśniewski KM PSP w Suwałkach.