Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Potopy

pixabay.com

1 grudnia 2018 roku około godziny 19:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Potopy. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z OSP, pożarem objęty był cały budynek o konstrukcji drewnianej  i wymiarach: 12 metrów długości 8 metrów szerokości.  W wyniku pożaru dach budynku zapadł się do środka. Na posesji znajdowały się zagrożone dwa budynki, dom jednorodzinny i budynek garażowy, które zostały uratowane.

W pierwszej fazie działań zastępy OSP Rutka-Tartak, OSP Szypliszki, OSP Wiżajny podały dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek oraz dwa prądy w obronie zagrożonych pożarem budynków. Istniało również podejrzenie, że w palącym się budynku mogą znajdować się ludzie.  Po ograniczeniu pożaru został przeszukany cały budynek i posesja ale nie natrafiono na żadne osoby. Przybyła na miejsce akcji policja ustaliła właściciela, który przebywał w innym miejscu.

Dalsze działania zastępów z JRG Suwałki i OSP polegały na dogaszeniu płonących elementów i rozebraniu szkieletu więźby dachowej. W działaniach brało udział OSP Rutka-Tartak, OSP Wiżajny, OSP Szypliszki oraz JRG Suwałki.

Opracował: mł. kpt. Paweł Godlewski