Uroczyste zdanie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach

30 grudnia 2017 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem sekretarza stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji, posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego. Podczas spotkania  komendant miejski PSP w Suwałkach st. bryg. Bogdan Wierzchowski pożegnał się ze sztandarem komendy oraz zdał obowiązki komendanta miejskiego na ręce zastępcy podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzeja Sobolewskiego.

Sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński wręczył st. bryg. Bogdanowi Wierzchowskiemu decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o powołaniu go z dniem 2 stycznia 2018 roku na stanowisko warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W spotkaniu uczestniczyli komendanci, dowódcy, szefowie zaprzyjaźnionych służb, przedstawiciel samorządu i Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz kapelan strażaków ks. prałat Lech Łuba, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach.