Zderzenie dwóch samochodów osobowych i samochodu ciężarowego

25 listopada 2017 roku około godziny 4.15 dyżurny stanowiska kierowania KM PSP w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych i samochodu ciężarowego w miejscowości Jeziorki na drodze krajowej nr 8, powiat suwalski.

Po dojechaniu jednostek ochrony przeciwpożarowej okazało się, że w wyniku zderzenia poszkodowani z samochodu osobowego marki VW Passat zostali uwięzieni w pojeździe. Pozostałe osoby z innych pojazdów biorących udział w zdarzeniu wydostały się z nich o własnych siłach.

Działania ratowników JRG Suwałki, OSP Szypliszki i OSP Kaletnik polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych usunięto bok pojazdu oraz dach. Nieprzytomną pasażerkę ewakuowano i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Przybyły na miejsce lekarz ZRM stwierdził zgon kierowcy.

Dalsze działania polegały na przepompowaniu oleju napędowego z samochodu ciężarowego, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz oświetleniu miejsca akcji dla funkcjonariuszy policji prowadzących czynności wyjaśniające. Ruch na drodze został całkowicie wstrzymany do czasu usunięcia pojazdów z drogi.

W działaniach ratowniczych wzięło udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szypliszkach i Kaletniku. Działania prowadzono m.in. we współpracy z Policją, Państwowym Ratownictwem Medycznym oraz przedstawicielami WIOŚ i GDDKiA.