Dzień Dziecka ze służbami mundurowymi

SONY DSC

4 czerwca 2017 roku na placu przy ul. Pułaskiego w Suwałkach z okazji Międzynarodowego Dnia dziecka i w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach wraz ze służbami mundurowymi zorganizowała pokazy sprzętu, konkursy i gry dla dzieci.

Najmłodsi mogli oglądnąć prezentowany sprzęt, przymierzyć umundurowanie służbowe, odwiedzić namiot edukacji leśnej, skorzystać z toru strzeleckiego przygotowanego przez wojsko, oznakować rower a także zobaczyć pokaz umiejętności i tresury psów służbowych oraz nauczyć się pierwszej pomocy przedmedycznej (WOPR). Nie zabrakło również przygotowanego przez straż pożarną stanowiska gaśniczego i namiotu symulującego zadymienie. Po atrakcjach przygotowano słodki poczęstunek i wojskową grochówkę.

W Dniu Dziecka uczestniczył podlaski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Wendt.

 

Organizatorzy: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Suwałkach, 14 Suwalski Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach, Nadleśnictwo Suwałki, Areszt Śledczy w Suwałkach, Placówka Straży Granicznej w Rutce Tartak, Posterunek Straży Ochrony Kolei w Suwałkach, Inspekcja Transportu Drogowego w Suwałkach